Coolship

Termomodernizacja - sposób na oszczędność.

03 Lip

Możesz do końca życia wydawać krocie na ogrzewanie, możesz też zacząć oszczędzać. Dzięki wykonaniu kompleksowego ocieplenia budynku z wykorzystaniem najnowszych technologii można nie tylko zmniejszyć koszty zużywanej energii cieplnej, ale także odświeżyć wygląd budynku poddanego termomodernizacji. 

Najczęstszą drogą „ucieczki” ciepła z budynków są ściany zewnętrzne, stropy, poddasza, mostki cieplne, stropodachy nie poddane nowoczesnemu ocieplaniu oraz nieszczelne okna. Przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji zmniejsza zapotrzebowanie energetyczne na ogrzewanie budynku, dzięki zmniejszeniu uciekającego ciepła wyżej wymienionymi drogami. W każdym przypadku zmiany przeprowadza się na podstawie audytu energetycznego, który pozwala na dobranie odpowiednich metod ocieplenia budynku, adekwatnych do wymagań stawianych w konkretnej sytuacji. Pozwala to na optymalizację kosztów termomodernizacji.

Na czym polega termomodernizacja?

Do naszych zadań należy ocieplanie ścian, podłóg na gruncie, dachów i stropodachów oraz stropów nad nieogrzewanymi piwnicami – wszystkich dróg, którymi ciepło z budynku może uciec na zewnątrz. Usprawniamy system wentylacji i (opcjonalnie) instalujemy wymienniki ciepła. Do ważnych elementów modernizacji należy wymiana okien i drzwi zewnętrznych, które w przypadku nieszczelności narażają budynek na utratę dużego odsetka energii cieplnej. W przypadku kompleksowej termomodernizacji budynku nierzadko usprawnia się system ogrzewania: wymienia się lub odnawia źródła ciepła – lokalną kotłownie, węzeł ciepłowniczy, instalacje grzewcze oraz systemy zaopatrzające w ciepłą wodę użytkową.

Modernizacja tego typu to spory wydatek jednorazowy, jednak korzyści płynące z inwestycji to nie tylko chłodna ekonomiczna kalkulacja. Oprócz zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków zwiększają Państwo wartość rynkową danej nieruchomości dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki. Budynek – nawet jeśli nie jest nowy, będzie odświeżony. Wkrada się tu nawet aspekt zdrowotny. Zmniejsza się wilgotność oraz eliminowana jest pleśń, zmniejsza się emisja dwutlenku węgla. Z naszego doświadczenia wynika, iż wykonanie ocieplenia budynku zmniejszają ponoszone dotychczas koszty ogrzewania nawet o 25%. 

Aby trafnie ocenić opłacalność tego przedsięwzięcia należy przeprowadzić audyt energetyczny. W nim zostają porównane koszty renowacji z oszczędnościami po jej wykonaniu. Aby inwestycja była opłacalna , powinna zwrócić się w czasie nie dłuższym jak 15 lat. Czas zwrotu oblicza się na podstawie ilorazu kosztów poniesionych i rocznych oszczędności z inwestycji. Przykładowo, jeśli koszty modernizacji wynoszą 50 000 zł a rocznie oszczędza się 4500 zł z powodu spadku kosztów ogrzewania to inwestycja ta zwraca się w czasie 11 lat.

 

 

Więcej w tej kategorii: « Etapy budowy domu tradycyjnego

Rejon działania

Woj. Śląskie, Małopolskie. Miasta: Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Tychy, Oświęcim, Bielsko i inne.

O firmie

Nasza firma istnieje od 2004 roku. Specjalizujemy się w świadczeniu usług budowlanych w szerokim zakresie na potrzeby zarówno Klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych.

Kontakt

Adres: ul. Ligocka 103,
40-542 Katowice
Tel:
(+48) 501 022 777
Email:
poprzez formularz
WWW:
www.coolship.com.pl